<
Що таке пластикове вікно з загартованим склом та чим воно відрізняється від інших типів скляних вікон?

Що таке пластикове вікно з загартованим склом та чим воно відрізняється від інших типів скляних вікон?

Завдяки швидкій оптимізації процесу виробництва скла, скло стало популярною альтернативою, коли йдеться про будівництво сучасної архітектури, включаючи комерційні та житлові приміщення. 

Тепер ви можете знайти безліч варіантів коли справа доходить до вибору різних типів вікон, але це ще не все, ви навіть можете встановити різні види скла. Один з популярних видів скла - загартоване скло та в цій статті ми спробуємо розглянути що це таке.

Що таке загартоване скло?

Найперше питання, на яке потрібно відповісти - що таке загартоване скло і чому на нього зріс попит, коли мова йде про різні типи вікон, стінових панелей та інших скляних конструкцій.

Різні способи виготовлення загартованого скла
Існує два способи виготовлення загартованого скла:

•    Використання хімічних реакцій

Один із способів загартування скла є занурення його у ванну з калійною сіллю при 300°C. Після того, як сіль розчиняється, і ці іони калію замінюють іони натрію, присутні на склі. Перший на 30% більший за іон натрію і з силою стискає зовнішню поверхню, тоді як внутрішня поверхня залишається незмінною. Натяг, що створюється в результаті, гарантує, що скло не руйнується від невеликих ударів і сили, оскільки скло зміцнюється завдяки хімічному іонному обміну.

•    Використання тепла і холоду

Найпоширенішим способом виготовлення загартованого скла є загартування. Процес включає нагрівання звичайного скла до температури до 620°C на деякий час, а потім його швидке охолодження за допомогою потужних струменів холодного повітря. Це стискає зовнішній шар, поки внутрішній шар ще гарячий. Цей метод гарантує, що чим вище теплове розширення скла і менша теплопровідність, тим вище буде рівень залишкового напруження, який прямо пропорційний міцності скла, що утворюється.

Види загартованого скла

Тепер, коли ви знаєте про різні способи створення загартованого скла, настав час вивчити та дізнатися про різні типи загартованого скла, доступні на ринку, щоб ви могли вибрати правильний для різних типів вікон.

•    Прозоре загартоване скло

Прозоре загартоване скло в основному використовується для балконних дверей, вікон, фасадів і дисплеїв, оскільки воно має високу прозорість. Це скло має велику міцність і встановлюється в приміщеннях, де потрібне безпечне скло, щоб зменшити ймовірність механічних або термічних поломок.

•    Відбиваюче загартоване скло

Відбиваюче загартоване скло виготовляється з використанням прозорого плоского скла, покритого металевою або металевою оксидною плівкою, як-от золото, срібло, мідь, алюміній тощо. Його також називають плівковим склом з покриттям або плівковим склом, що контролює сонячне світло. Він може відбивати до 50% інфрачервоних променів і є енергоефективним. Використовується для виготовлення фасадів, декорацій та вікон.

•    Тоноване загартоване скло

Якщо ви хочете додати яскравості у свій особистий простір, ви також можете вибрати вікна з тонованого загартованого скла, оскільки вони не тільки покращують візуальну привабливість вашого будинку чи офісу, але й забезпечують більше конфіденційності, захищаючи приміщення від сторонніх очей.

•    Матове загартоване скло

Матове загартоване скло також може виявитися відмінним варіантом, якщо ви шукаєте скло, яке можна встановити в різні типи вікон, оскільки воно забезпечує конфіденційність і створює унікальний зовнішній вигляд, який покращує зовнішній вигляд вікон.

Особливості загартованого скла

1.    Міцність

Загартоване скло можна використовувати для різних типів вікон, оскільки воно може витримувати високий тиск та поверхневе стиснення (до 700 Килограмм-сила/см²) і відноситься до категорії безпечного скла. Воно менш схильне до розколу при ударі.

2.    Стійкість до термічних навантажень

Якщо ви живете в тропічних районах, суворі погодні умови можуть бути звичайним явищем. Вікна із загартованого скла легко витримують тепло від сонячних променів, не руйнуючись, оскільки мають чудову термостійкість.

3.    Стійкість

Оскільки воно виготовляється шляхом впливу на скло високої температури та хімічних речовин, його структура та хімічний склад роблять його ще більш пружним.

4.    Безпека

Оскільки воно не розбивається на гострі осколки при сильному ударі, воно вважається безпечним склом. Якщо загартоване скло розбивається, воно розбивається на нешкідливі дрібні шматки, які легко усунути без будь-яких травм.

5.    Універсальність

Загартоване скло є досить гнучким і універсальним, що означає, що його можна легко використовувати для різних цілей і різних типів вікон і дверей. Це ідеальний вибір для всіх видів сучасних інтер’єрів, таких як скрині, полиці, стільниці тощо. Його також можна обробити кислотою, щоб отримати гладку поверхню та полегшити очищення та догляд.

6.    Термостійкість

Вікна із загартованого скла мають в п’ять разів більшу термостійкість , ніж стандартне скло, і витримують температуру до 250 градусів. Це робить його вогнестійким, а також забезпечує кращу теплоізоляцію, що знижує рахунки за електроенергію взимку.

7.    Звукоізоляція

Пластикові вікна з загартованим склом також володіють звукоізоляційними здібностями та можуть забезпечити зниження рівня шуму до 60 дБ, що робить їх ідеальним для студій, тренажерних залів або робочих приміщень, де важливе зниження шуму.

8.    Захист від ультрафіолету

Загартоване скло також може поглинати до 65% ультрафіолетових променів і має поглинальний коефіцієнт (SPF) близько 16. Вибір тонованого загартованого скла бронзового або сірого кольору збільшує SPF і забезпечує краще блокування УФ-променів.

Чому варто вибрати вікна із загартованого скла?

1.    Неперевершена міцність

Вікна із загартованого скла принаймні в п’ять разів міцніші за звичайне скло, що означає, що для їх розбиття знадобиться велика сила. Вони також утричі міцніший за термозміцнене скло, що дозволяє їм витримувати більші навантаження. Це робить його прекрасним вибором для хмарочосів, окремих скляних перегородок тощо.

2.    Підвищена безпека

Якщо розбити загартоване скло воно рівномірно розпадається на дрібні шматочки, щоб не було осколків або осколків скла. Незважаючи на те, що воно не ламається легко, навіть якщо розбивається під впливом сильного удару, загартоване скло не розбивається на гострі осколки. Воно розбивається на нешкідливі дрібні шматки, завдяки чому його легко та зручно чистити, не травмуючись. Це робить його безпечнішим для встановлення в будинку, в порівнянні з іншими типами скла.

3.    Чудовий опір

Він має чудову структурну та термічну стійкість і може впоратися з екстремальними умовами, такими як високотемпературний перепад (до 250 градусів), пряме сонячне світло, сильний вітер, дощ, град тощо, не виходячи з ладу.

4.    Імунітет до зносу

Загартоване скло не пошкоджується легко і захищене від щоденного зносу, що означає, що вам не доведеться мати справу з великою кількістю подряпин або тріщин. Це робить його ідеальним вибором для різних типів вікон та дверей.

5.    Універсальність

Та останнє, але не менш важливе, загартоване скло можна формувати різними способами завдяки його неймовірній міцності, гнучкості та стійкості. Воно знаходить своє застосування в безлічі сфер від кухонного посуду до комерційних будівель. Його також можна об’єднати з іншими формами скла, такими як багатошарове скло, щоб створити міцніші конструкції, як-от куленепробивні вікна для транспортних засобів. Його різні види також пропонують більший вибір і різні відтінки, щоб зробити ваш простір більш естетичним та енергоефективним.


Обов’язково вивчіть різні види загартованого скла, які доступні на ринку для різних видів застосування, щоб створити свій ідеальний розкішний простір.